Mentoring – informacje dla kadry

Grupa Uczelni Vistula należy do najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Naszym głównym celem jest zapewnienie przyjaznej atmosfery poprzez integrację społeczno-kulturową wszystkich studentów, pochodzących z różnych krajów i kultur.

Program „Mentoring” jest realizowany przez nasze Uczelnie i ma pomóc nowym studentom w procesie integracji i adaptacji, oraz pomóc obecnym studentom w ich rozwoju osobistym i akademickim. W projekcie uczestniczyć będą również na zasadzie wolontariatu nasi studenci, którzy wcielą się w rolę „Mentorów”.

Oprócz usystematyzowanych szkoleń i spotkań, będziecie mogli Państwo rozwijać umiejętności, które później z pewnością przydadzą się Wam w rozwoju kariery zawodowej i akademickiej, m.in umiejętności administracyjne i doradcze. Ponadto „mentorzy” zostaną uprzywilejowani do pierwszeństwa udziału w licznych imprezach towarzyskich i wyjazdach organizowanych przez naszą Uczelnię.

Jeśli chcecie Państwo skorzystać z szeregu udogodnień i możliwości, stać się częścią międzynarodowej społeczności oraz dołączyć do naszej „rodziny mentorów” serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w programie „Mentoring”.

Prosimy o zgłaszanie się za pośrednictwem formularza TUTAJ

Program mentoringu – informacje dla studentów

Drodzy Studenci,

Grupa Uczelni Vistula należy do najbardziej umiędzynarodowionych uczelni w Polsce. Naszym głównym celem jest zapewnienie przyjaznej atmosfery poprzez integrację społeczno-kulturową studentów, którzy pociądzą z różnych kultur i krajów.

Program „Mentoring” jest realizowany przez nasze Uczelnie i ma pomóc nowym studentom w procesie integracji i adaptacji, oraz pomóc obecnym studentom w rozwoju osobistym i akademickim. Oprócz usystematyzowanych szkoleń i spotkań, studenci „mentorzy”, którzy zgłoszą się do pomocy, mogą rozwijać umiejętności, które później przydadzą im się w ich karierze zawodowej, m.in umiejętności administracyjne czy profesjonalna obsługa doradcza. Ponadto studenci „mentorzy” zdobędą dodatkowe punktu ECTS i zostaną uprzywilejowani, aby wziąć udział w licznych imprezach towarzyskich i wyjazdach organizowanych przez nasze Uczelnie.

Jeśli chcesz stać się częścią międzynarodowej społeczności na naszej uczelni, dołączyć do naszej „rodziny mentorów” a przy tym skorzystać z szeregu benefitów i możliwości jakie oferuje program zgłoś się do nas. Z przyjemnością zobaczymy Cię w roli „Mentora”.
Formularz wniosku można znaleźć TUTAJ

Zakończenie Roku Akademickiego

Serdecznie zapraszamy studentów ostatniego roku studiów licencjackich, magisterskich i inżynierskich na uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego, które odbędzie się
w piątek 9 czerwca o godz. 18.00,
w kampusie naszej Uczelni (ul. Stokłosy 3). W uroczystości mogą wziąć udział zarówno świeżo upieczeni dyplomanci, jak i osoby, które dopiero przystąpią do obrony oraz ich rodziny (do 3 gości).

Warunkiem udziału w Uroczystości i poprzedzającej ją sesji fotograficznej jest rejestracja i uiszczenie opłaty w wys. 75 zł do 15 maja 2017.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Opłaty można dokonać we wpłatomacie (który znajduje się w holu głównym uczelni) wybierając kategorię „inne” lub na konto:
AFIB Vistula – AFIBV PL09 1050 1025 1000 0023 4413 0154 ING BANK ŚLĄSKI S.A.
PL 48 1050 1025 1000 0023 5997 2268 SWIFT INGBPLPW

Ze względów organizacyjnych uiszczenie opłaty i rejestracja po 15 maja nie będą możliwe.
O szczegółach sesji zdjęciowej poinformujemy Państwa mailowo w najbliższych dniach.
Zakończenie Roku Akademickiego jest uroczystością upamiętniającą ukończenie studiów i nie wiąże się z uzyskaniem dyplomu końcowego.

Culture Fest czyli jak dobrze się znamy?

77 krajów w jednym miejscu – szczycimy się tym, że Grupa Uczelni Vistula to najbardziej umiędzynarodowione szkoły wyższe w Polsce, ale ile tak naprawdę wiemy o naszych kulturach? Pokaże nam to startujący 1 marca Culture Fest – konkurs składający się z cyklu 5 spotkań pełnych tańca, muzyki, historii, strojów regionalnych i tradycyjnych potraw.

W konkursie bierze udział pięć 10-osobowych grup studentów, pochodzących różnych krajów. Każda z grup losuje kolejność i temat-kraj prezentacji spośród: Polski, Ukrainy, Gruzji, Indii, Indonezji i Angoli. Na przygotowanie prezentacji, od losowania do występu, ma tylko dwa tygodnie. Dla ułatwienia pierwsza grupa zajmuje się Polską
Zwycięzcy pojadą na 3 dni do uroczych, mazurskich Ogonek.

Trzymajcie kciuki i koniecznie pojawcie się na prezentacjach: 1 marca, 8 marca, 15 marca, 29 marca oraz 5 kwietnia, każda w godz. 12:45-13:30 w holu głównym kampusu Grupy Uczelni Vistula.

(English) Wanted! Internship for CETA Forum.

Przepraszamy, ten wpis jest dostępny tylko w języku Amerykański Angielski. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Eligibility
• Communication and interpersonal skills.
• Experience in organizing seminar / conferences / other events.
• Writing and speaking ability in English, at least level B2- C1.
• Have a demonstrated interest in international politics or economics.
• MA student or the last year of BA in international relations or economics.
• Knowledge on CETA (EU-Canada Trade Agreement)

Responsibilities
As an intern you will be working under the supervision of Chair of the International Relations Department, dr.Bartłomiej E. Nowak who is organizer of the event. The successful applicants will start first with a training on different aspects of project management. The responsibility will be divided up to the needs of the project and your professional skills. In general, they may comprise of:
• Logistics of the event
• Other organizational duties.
• Public relations and marketing.
• Reporting.
• Cooperation with stakeholders.

The internship is paid. After its completion you’ll receive the letter which confirms the completion of your internship.

Application:
• Motivation Letter and CV
• Interview in case of successful pre-selection.

The first part of the interview is about your application and experience. The second part will be devoted to CETA (EU-Canada Trade Agreement).
All applications should be submitted before February 24.
Interviews with pre-selected candidates will be held on February 27-28.
Training of selected applicants will take place on March 7.

Please send applications to dana18319@gmail.com

Grupa Uczelni Vistula obchodzi w tym roku 25-lecie. Świętujmy to razem!

Serdecznie zapraszamy na pierwszy Międzynarodowy Bal Karnawałowy, który odbędzie się 24 lutego (piątek) w kampusie Grupy Uczelni Vistula (hala sportowa). Bal rozpocznie się o godz. 18:00 tradycyjnym polskim polonezem, potrwa do 23:00.

W programie wiele atrakcji:
konkursy tańca, wybór królowej balu, najlepszego stroju kobiecego i męskiego. Na miejscu będzie można kupić napoje i przekąski. Tańczyć będziemy do przebojów z całego świata. Obowiązują stroje karnawałowe i narodowe.

Udział w balu trzeba potwierdzić korzystając z poniższego formularza, dostępnego także na stronie www.vistula.edu.pl.
Zapraszamy Państwa z osobami towarzyszącymi, których dane także trzeba podać przy wypełnianiu formularza.
ZAPISY

Promocja na miejsca garażowe – uwaga, limit miejsc!

Zapraszamy studentów Grupy Uczelni Vistula do rezerwacji miejsc w garażu podziemnym na semestr wiosenny na wyjątkowych, promocyjnych warunkach.

Cena: 120 zł za cały semestr (zamiast 150 zł za mies.)!
Depozyt za kartę: 30 zł (do zwrotu w czasie 14 dni od oddania karty)

Liczba miejsc jest ograniczona – 60. Do każdej rezerwacji będzie przypisane konkretne, numerowane miejsce w zielonej strefie garażu. Rezerwacja będzie ważna do 19.07.2017 r.

Studenci dzienni mogą korzystać z garażu od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-22:00.
Studenci zaoczni mogą korzystać z garażu w soboty i niedziele w godz. 7:00-22:00.

Dodatkowe informacje:
Warunkiem skorzystania z promocji jest przyklejenie na przedniej szybie auta naklejki z logo Grupy Uczelni Vistula. Studenci korzystający z garażu podziemnego nie mogą wejść do budynku bezpośrednio z garażu, są proszeni o korzystanie z klatek schodowych wychodzących z parkingu na patio.

Rezerwacja miejsc:
1. Należy przelać 150 zł (120 zł za parking + 30 zł za kartę) na konto bankowe poniżej, w tytule wpisując imię i nazwisko, numer albumu i numer rejestracyjny samochodu.
INVEST-POL Sp. Z. o.o., ul. Gen. T. Pełczyńskiego 17 lok 3, 01- 471 Warszawa
ING Bank Śląski, 54 1050 1025 1000 0090 3104 5116
2. Potwierdzenie przelewu proszę wysłać na adres parking@vistula.edu.pl
3. Po upływie 3 dni roboczych karta i umowa będą gotowe do odbioru w recepcji.